تجهیزات مورد نیاز برای انجام عمل جراحی بسته دیسک کمر

عمل جراحی بسته دیسک کمر با روش های مختلفی قابل انجام است که در حال حاضر بهترین و کم تهاجمی ترین روش آن، جراحی با لیزر است. عمل دیسک کمر بسته با لیزر، روشی نوین، کم عارضه، با بهترین نتیجه و راندمان است که در آن می توان از تکنیک های جدید و نور تک فام لیزر استفاده کرد. عمل بسته دیسک کمر با لیزر می تواند با تجهیزات مختلفی انجام شود که هر کدام نقش مهمی را در پروسه انجام این عمل ایفا می کنند. در ادامه شما را با تجهیزات مورد نیاز برای انجام عمل بسته دیسک کمر آشنا می کنیم.

عمل جراحی بسته دیسک کمر
عمل جراحی بسته دیسک کمر

تجهیزات مورد نیاز برای عمل جراحی بسته دیسک کمر

این عمل که با لیزر انجام می شود، به بیماران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به بخیه و یا نگرانی در مورد عفونت پس از انجام این عمل ، عمل بسته دیسک کمر را انجام دهند و از نتیجه این عمل نهایت لذت را ببرند. دوره نقاهت کوتاه این روش جراحی، باعث محبوبیت بیشتر آن شده است. حتی افرادی که این عمل جراحی را انجام می دهند، می توانند راه بروند و کارهای روزمره خود را پس از گذشت چند روز از عمل جراحی از سر بگیرند.

با توجه به اینکه این عمل جراحی جدید است، پزشکان محدودی قادر به انجام آن هستند. البته تجهیزاتی که برای این عمل مورد نیاز هستند نیز باید از سوی کلینیک یا بیمارستان تهیه شوند. سپس پزشک می تواند با تکنیک ها و اصول جراحی با لیزر، این عمل جراحی را انجام دهد. تجهیزاتی که برای عمل بسته دیسک کمر استفاده می شوند شامل سوزن آندوسکوپ، لیزر و تجهیزات تصویربرداری هستند. بدیهی است که نیازی به تیغ جراحی و یا برش عمیق در بافت نیست و می توان بدون نیاز به تجهیزات بخیه نیز این عمل را انجام داد.

انجام عمل جراحی بسته دیسک کمر چه تجهیزاتی نیاز است؟
انجام عمل جراحی بسته دیسک کمر چه تجهیزاتی نیاز است؟

·سوزن آندوسکوپ

سوزن آندوسکوپ یکی از تجهیزاتی است که برای عمل جراحی بسته دیسک کمر مورد استفاده قرار می گیرد. این سوزن، یک سوزن با ضخامت پایین است که می تواند با زاویه مشخص وارد کمر و در ناحیه ای از دیسک که نیاز به جراحی دارد، قرار بگیرد. هدف استفاده از این سوزن، هدایت نور لیزر به صورت کنترل شده است. به همین خاطر باید محل قرارگیری سوزن به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز محل قرارگیری سوزن جابجا شود.

·لیزر

نور لیزر اساس انجام عمل جراحی بسته دیسک کمر است. نوری که می تواند با تبخیر ماده داخل دیسک، فشار وارد شده از سوی دیسک به اعصاب و عضلات اطراف کاهش دهد. نور لیزر پس از اینکه سوزن آندوسکوپ در موقعیت مناسب قرار گرفت، از طریق یک سوزن دیگر که داخل آندوسکوپ وارد می شود به مرکز دیسک تابانده خواهد شد. نور لیزر باید به صورت کاملا دقیق و فقط در محلی که نیاز است تابانده شود. پس استفاده از تجهیزات تصویربرداری برای کنترل مراحل انجام عمل جراحی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

·فلوئوروسکوپی یا سایر تجهیزات تصویربرداری

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که باید برای انجام این عمل مورد استفاده قرار گیرد، فلوئوروسکوپ یا تجهیزات تصویربرداری است. به طور کلی، پروسه انجام این عمل به گونه ای است که در آن سوزن آندوسکوپ باید در مرکز دیسک قرار بگیرد تا بتوان نور لیزر را به مرکز دیسک هدایت کرد. استفاده از تجهیزات تصویربرداری باعث می شود تا بتوانید محل دقیق سوزن و نور ارسال شده به دیسک کمر را شناسایی کنید. فلوئوروسکوپی متداول ترین روش برای بررسی وضعیت قرارگیری سوزن در داخل کمر است. اما برخی از پزشکان علاوه بر این روش از سی تی اسکن و یا ام آر آی نیز استفاده می کنند.

نورولیز مفاصل فاست

برای دریافت نوبت از بهترین متخصص درد در تهران، کافیست که با شماره تلفن های مطب خانم دکتر بنفشه ولییان 09029266688 در ارتباط باشید. منشی مطب در کوتاه ترین زمان ممکن، نوبت اختصاصی به شما می دهد تا ابتدا معاینه اولیه انجام شود. سپس در صورت نیاز، نوبت انجام عمل جراحی به شما داده خواهد شد.

آخرین مطالب:

تمرینات مخصوص درد کمر – دکتر ولییان:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *