چه موقع استفاده از روش جراحی دیسک کمر با لیزر توصیه نمی شود؟

بلاک عصبی برای درد
بسیاری از ما به محض اینکه در مورد مزایای جراحی دیسک کمر با لیزر اطلاعات کسب می کنیم، از پزشک می خواهیم که حتما این عمل جراحی را به جای جراحی باز دیسک انجام دهد. به طور کلی عمل بسته دیسک کمر عوارض بسیار کمتری نسبت به عمل باز دارد. اما این بدین معنی نیست که همه افراد می توانند جراحی دیسک کمر با لیزر را بدون هیچ محدودیتی انجام دهند. استفاده از روش عمل دیسک کمر با کمک لیزر نیاز به در نظر گرفتن شرایط خاصی دارد. بنابراین، اگر از مشکل بیرون زدگی دیسک رنج می برید، این مقاله را بخوانید تا به شما بگوییم چه زمانی مجاز به استفاده از روش عمل بسته دیسک کمر نیستید.
جراحی دیسک کمر با لیزر چه موقع توصیه نمی شود؟
چه موقع استفاده از روش جراحی دیسک کمر با لیزر توصیه نمی شود؟

جراحی دیسک کمر با لیزر چه موقع توصیه نمی شود؟

در اکثر مواقع جراحی دیسک کمر با لیزر می تواند تاثیر مثبتی روی کاهش فشار در ناحیه دیسک کمر داشته باشد. اما همه افراد با هر شرایطی قادر به انجام این عمل نیستند. بلکه باید حتما با مشورت پزشک، کاندیدای مناسب برای انجام این عمل جراحی انتخاب شوند و در صورت امکان این روش برای کاهش حجم دیسک کمر مورد استفاده قرار گیرد. اگر دارای 3 شرایط زیر هستید، شما نمی توانید تحت عمل بسته دیسک کمر قرار بگیرید.

1.دیسک های بسیار برجسته

در صورتی که دیسک برجستگی بسیار زیادی داشته باشد، جراحی دیسک کمر با لیزر توصیه نمی شود. این روش جراحی تا حدی می تواند فشار داخل دیسک را کاهش دهد. ولی اگر دیسک بسیار برجسته باشد، فشار وارد شده از سوی آن به اعصاب و عضلات اطراف زیاد است. از طرفی لیزر قادر نیست که بخش زیادی از آب درون دیسک را بخار کند. پس در چنین شرایطی، عمل جراحی باز برای درمان مشکل بیرون زدگی دیسک کمر توصیه می شود.

2.بیرون زدگی دیسک به همراه بی اختیاری ادرار و مدفوع

بیرون زدگی دیسک در اکثر مواقع علائم شدیدی را به همراه ندارد. اما در برخی از مواقع به علت اینکه اعصاب مربوط به ناحیه مثانه و مقعد درگیر می شوند، فرد با مشکل بی اختیاری ادرار و مدفوع نیز مواجه می گردد. در چنین شرایطی انجام عمل جراحی دیسک کمر با لیزر امکان پذیر نیست. اما می توان با روش های جراحی باز دیسک کمر، مشکل بیرون زدگی دیسک را به همراه بی اختیاری ادرار و مدفوع برطرف کرد.

3. بیرون زدگی دیسک به همراه ناتوانی در راه رفتن

جراحی دیسک کمر با لیزر برای بیمارانی که ناتوانی در راه رفتن دارند، توصیه نمی شود. به طور کلی، دیسک بیرون زده یا همان فتق دیسک اگر شدت زیادی داشته باشد، به اعصاب و عضلات آسیب زیادی وارد می کند. این موضوع ناتوانی در راه رفتن را به همراه دارد. برای کاهش فشار وارد شده به اعصاب لازم است که از جراحی باز استفاده شود تا بتوان با دقت بیشتری به نواحی مختلف دیسک دسترسی پیدا کرد.

جراحی دیسک کمر با لیزر چه موقع توصیه نمی شود؟
جراحی دیسک کمر با لیزر چه موقع توصیه نمی شود؟

عمل بسته دیسک کمر بهتر است یا عمل باز؟

به طور کلی هر یک از تکنیک های جراحی می توانند باعث کاهش حجم دیسک و همچنین فشار آن به بافت اطراف یعنی عضلات و اعصاب شوند. بنابراین نمی توان برتری خاصی را برای هر یک از تکنیک های جراحی ذکر شده قائل شد. فقط باید توجه داشت که عمل بسته دیسک کمر عوارض محدودی دارد و می تواند با دوره نقاهت کوتاه خود، انتخاب بهتری برای افراد جوان باشد. با این حال طبق توضیحات داده شده انتخاب بهترین روش جراحی دیسک کمر باید با کمک پزشک انجام شود. از این رو حتما پزشک متخصص و باتجربه ای را برای انجام این عمل انتخاب کنید و در مورد بهترین روش جراحی دیسک کمر با او مشورت نمایید.

عمل جراحی بسته دیسک کمر با لیزر و نقش فلوروسکوپی در آن
عمل جراحی بسته دیسک کمر با لیزر و نقش فلوروسکوپی در آن

برای دریافت نوبت از بهترین متخصص درد در تهران، کافیست که با شماره تلفن های مطب خانم دکتر بنفشه ولییان 09029266688 در ارتباط باشید. منشی مطب در کوتاه ترین زمان ممکن، نوبت اختصاصی به شما می دهد تا ابتدا معاینه اولیه انجام شود. سپس در صورت نیاز، نوبت انجام عمل جراحی به شما داده خواهد شد.

آخرین مطالب:

تمرینات مخصوص درد کمر – دکتر ولییان:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *